sport

Takovu samo bod

U 1. kolu Srpske lige – Zapad fudbaleri Takova su u subotu na domaćem terenu odigrali nerešeno 2:2 sa ekipom “Napredak” iz Markovaca.

Veliki broj ljubitelja fudbala ispunio je tribine pomoćnog terena FK Metalac, gde je Takovo dočekalo novog Srpskoligaša “Napredak” iz Markovca. Domaćini su od starta krenuli ofanzivno ka golu gostiju. Ređale su se šanse i u 8. minutu odličan centaršut Martina Filipovića, iskoristio je Ognjen Luković i doveo Takovo u vođstvo. Isti igrač je u 27. minutu nakon sjajnog prodora Jakovljevića, duplirao prednost.

I u drugom poluvremenu je Takovo nastavilo da napada, ali se golman Napredka istakao odličnim intervencijama. Tok utakmice promenio je ulazak Nemanje Tomića, bivšeg igrača Partizana i reprezentacije, koji je svojim iskustvom povezao vezni red gostiju i doprineo igri i golovima. Grešku koju je u 65. minutu napravio Radovanović, iskoristio je Aleksandar Đorđević i sjajnim udarcem smanjio rezultat na 2:1. Gosti su nastavili sa ofanzivnom igrom i u 84. minutu stigli do izjednačenja golom Luke Nikolića. Takovci su propustili nekoliko

Treba napomenuti da su tribine pomoćnog terena FK Metalac bile ispunjene, praktično, do poslednjeg mesta. U narednom kolu Takovo gostuje Slogi iz Kraljeva.