sportVESTI

Takovu samo bod

U 20. kolu Srpske lige – Zapad fudbaleri Takova su u subotu na domaćem terenu odigrali nerešeno 1:1 sa ekipom “Omladinac” iz Zablaća.

Takovci su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu imali nekoliko izglednih prilika, ali su gosti golom Savića u 21. minutu, nakon loše reakcije odbrane Takova, došli do prednosti. Do kraja prvog dela igre gosti su se organizovano branili i na pauzu otišli sa jednim golom prednosti.

Drugo poluvreme Takovo je odigralo bolje. Napadali su i stvarali šanse. Sa druge strane gostujući fudbaleri su koristili svaku priliku da zadržavaju vreme, a zbog nekoliko dugih prekida utakmica je produžena čak osam minuta, iako nije bilo grubih faulova.

Upornost domaćih fudbalera isplatila se u 92. minutu kada je odličan centaršut Nešića iskoristio Vujović i glavom savladao protivničkog golmana. Do kraja meča Takovo je imalo još nekoliko šansi za gol, ali je na kraju ipak ostalo nerešeno 1:1.

Bila je teška utakmica, dobro smo je otvorili, imali smo par šansi, posle pogotka stative u prvom poluvremenu iz kontre smo primili gol. U drugom poluvremenu primetna je bila naša inicijativa, ali smo ipak tek u nadoknadi postigli pogodak. – rekao je strelac gola Dimitrije Vujović, igrač FK “Takovo”.

strelac gola Dimitrije Vujović, igrač FK “Takovo”

Fudbaleri Takova u sredu igraju vanredno kolo na domaćem terenu. Ugostiće ekipu “Polet” iz Ljubića.