sport

Takovo prokretom do pobede, Metalcu samo bod

U 2. kolu Srpske lige – Zapad, fudbaleri Takova su u subotu na gostujućem terenu pobedili Slogu iz Kraljeva, rezultatom 3:1.

Prvo poluvreme je proteklo u opreznoj i disciplinovanoj igri oba tima, gde je akcenat bio na odbrani svog gola. Međutim, domaćini su u 36. minutu golom Ćirovića došli do prednosti, nakon odlične kontre.

Takovo je tek u drugom poluvremenu zaigralo konkretnije i ofanzivnije. Do preokreta su došli odličnim golovima posle prekida. Krtinić je u 56. minutu iskoristio odličan centaršut i asistirao Maksimoviću koji je doneo izjednačenje. Dva minuta kasnije golman domaćina Vujanac, odličnom intervencijom zaustavlja šut Lukovića. Igrao se 71. minut, kada je nakon kornera Takovo došlo do prednosti. Krtinić se odlično snašao i savladao golmana Vujanca, koji je na utakmici imao nekoliko zapaženih intervencija. Pokušavali su domaćini da dođu do boda, ali je odbrana Takova bila na visini zadatka. U 91. minutu, nakon još jednog prekida, Takovci dolaze do trećeg pogotka nakon fantastičog slobodnog udarca koji je izveo Jakovljević.

Takovo u narednom kolu igra na domaćem terenu, a protivnik je novi srpskoligaš Lipolist.

Metalac je u subotu na domaćem terenu u okviru 2. kola Srpske lige – Zapad, odigrao nerešeno 1:1 sa ekipom Napredka iz Markovca.

Poveli su plavo-beli u 24. minutu golom Jevremovića. Pokušavao je domaćin da u prvom poluvremenu duplira prednost, ali nisu imali sreće i koncentracije u završnici.

Na startu drugog poluvremena, u 48. minutu gosti dolaze do izjednačenja golom Milikića. U nastavku meča Metalac je nastavio sa napadima, međutim bez konkretnog učinka. Dva puta je stativa, odnosno prečka bila saveznik gostiju.

U narednom kolu Metalac gostuje ekipi “Budućnost Krušik”