sport

RK Omladinac poražen od Mačve

Seniori RK “Omladinac”, proteklog vikenda, odigrali su veoma zanimljivu utakmicu protiv lidera na tabeli, RK “Mačva” iz Bogatica u okviru 5. kola Prve lige Zapad.

Iako su domaći rukometaši imali uspešan start i vođstvo, iskusnija ekipa Mačve preuzela je kontrolu i zadržala je do kraja utakmice. Na poluvremenu, gosti su imali prednost od četiri gola.

RK “Omladinac” je igrao veoma dobru odbranu tokom cele utakmice, a posebno na početku drugog poluvremena kada su smanjili razliku na dva gola. Međutim, nedostatak koncentracije u napadu sprečio je domaćina da se potpuno vrati u meč. Konačan rezultat bio je 27:31 u korist Mačve. Ipak, treba istaći hrabru igru momaka koji se takmiče u M16 selekciji.

Istog dana ovaj milanovački rukometni klub je bio domaćin turnira za M14 selekciju i ostvario pobede u obe utakmice, uz napomenu da su svi igrači dobili šansu da igraju.

Radnički : Omladinac 20:22

Omladinac : Osipaonica 37:6

Narednog vikenda, seniori gostuju ekipi “Mladost” iz Čačka.