sportVESTI

Poraz seniora Omladinca na gostovanju u Rači

U okviru trećeg kola Druge lige – Zapad, rukometaši Omladinca gostovali su u Rači, gde su pomalo neočekivano pretrpeli poraz od ekipe ,,RU Teki’’ rezultatom 28:24 (poluvreme 13:14).

Dosadašnji deo prvenstva i dva startna poraza ekipe iz Rače, rukometašima Omladinca neopravdano je dalo prostora da se opuste i ne pristupe utakmici na pravi način što je na kraju i rezultiralo porazom. Prvo poluvreme je bilo u korist Omladinca, gde se i pored grešaka smenjivala prednost od 2- 4 gola, a na odmor se otišlo sa prednošću od jednog gola. Drugo poluvreme je domaćini su krenuli dosta sigurnije, razigranije, rasterećenije, svesni da nemaju šta da izgube. Koristili su svaku grešku i nesmotren potez Omladinca, ,,igrača više’’ u napadu i na kraju zasluženo pobedili. – Čestitke ekipi iz Rače na pobedi, fer i korektnoj igri i puno sreće u nastavku prvenstva – kažu iz kluba.

Narednu utakmicu rukometaši Omladinca igraju sa ekipom ,,RK Trepča’’ iz Kosovske Mitrovice. Utakmica je zakazana za nedelju, 23. oktobra, sa početkom u 18h u sportskoj hali u Raškoj.

Najmlađi rukometaši Omladinca, selekcija M12 ( igrači 2010. i mlađi ), počela je svoje takmičenje u Ligi mlađih kategorija. Ulogu organizatora prvog turnira uzela je ekipa ,,VA Handball’’ iz Valjeva.
Omladinci su odigrali dve utakmice na turniru i zabeležili ubedljive pobede, rezultatima:

RK Omladinac – Va Handball   19:02
RK Mačva – RK Omladinac     06:20

Naredni turnir je na programu 29/30 oktobra gde je Rukometni klub Omladinac preuzeo ulogu domaćina i organizatora.