sportVESTI

OKK Takovo, letnja liga seniori II kolo

U nedelju 19.05.2024. godine u hali “BREZA” odigrana je utakmica II kola letnje lige seniora RKSZS između ekipa domaćina OKK “Takovo” i SU “Hils Akademija”. Rezultat utakmice 64:66 (19:16, 19:13, 10:25, 16:12) u korist gostujuće ekipe. Prisutno je bilo oko 400 gledalaca. Utakmica dve izjednačene ekipe u kojoj smo videli dosta čvrstih duela u reketu. Osim u početnim minutima košarkaši Takova vodili su tokom celog prvog poluvremena. Iako su gosti imali visinski dominantnog centra skok Takova pod oba obruča bio je mnogo bolji nego na prethodnoj utakmici. To je omogućilo dosta lakih poena iz kontra napada na ne postavljenu odbranu i poena iz druge šanse. Rezultat poluvremena (38:29) za Takovo bio bi ubedljiviji da nije došao do izražaja slab procenat slobodnih bacanja. U trećoj četvrtini kao da nismo gledali iste ekipe iz prvog poluvremena. Gostima je sve polazilo za rukom, ekipi Takova gotovo ništa. Rezultat četvrtine (10:25) sve govori. Bilo je teško vratiti se u četvrtoj četvrtini jer se izgubila svežina. Ipak igrači Filipa Radivojevića uspeli su da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu na jedan posed. Kada je bilo najpotrebnije ponovo su zakazala slobodna bacanja čijom boljom realizacijom ishod utakmice bio bi drugačiji. Nije lako kada se dobiju tri četvrtine u utakmici i doživi se poraz, ali svakako je odigrana bolja utakmica nego u I kolu. Ova ekipa Takova ima potencijala za napredak. U ovom momentu nedostaju pobede. Prva pobeda moraće da se traži sledećeg vikenda na gostujućem terenu protiv ekipe “Valjevski” iz Valjeva, zatim spremati se za revanše. Ekipa Takova nastupila je u sastavu: Hadžić Relja 17, Jovanović Boris 12,Vujovć Martin 7, Stanišić Mihailo 6, Jeremić Bojan 6, Milosavljević Boško 5, Mijailović Stefan 5, Vujović Viktor 4, Ivković Marko 2, Vujanović Zoran, Gajić Stefan, Stojković Lazar.

Još jednom zahvaljujemo Milanovačkoj publici što su došli da nas podrže. Nadamo se da ćemo se u narednim utakmicama odužiti pobedama.