sportVESTI

OKK Takovo, letnja liga seniori I kolo

U subotu 11.05.2024. godine u hali “BREZA” odigrana je utakmica I kola letnje lige seniora RKSZS između ekipa domaćina OKK Takova i KK Despot 2023. Rezultat utakmice 53:58 (12:16, 17:21, 10:10, 14:11) u korist gostujuće ekipe. Prisutno je bilo oko 400 gledalaca što je za ovaj rang takmičenja odlična poseta. OKK Takovo se zahvaljuje publici koja se nas je podržala svojim prisustvom i navijanjem u velikom broju. Igračima i trenerima veoma znači ovakva podrška publike. Zahvalni smo i porukama podrške prijatelja kluba koji su imali prilike da utakmicu prate uživo putem YouTube strima. Posle dvadeset godina ovo je prva seniorska utakmica novijeg perioda kluba koji je osnovan 1972 godine.

Utakmica je bila tvrda i prava muška igra dostojna višeg ranga takmičenja. U prilog tome govori i mali broj postignutih poena. Gosti su bolje otvorili utakmicu dok se ekipa OKK Takova mučila da postigne prve poene. Posle tajm auta trenera Filipa Radivojevića domaća ekipa je konsolidovala svoju igru i utakmica je ušla u egal igru. Treba napomenuti da je većini igrača OKK Takova ovo prva zvanična seniorska utakmica i da su mnogi ušli u trenažni proces posle više godina pauze. Većina gostujućih igrača u rukama imaju preko dvadeset utakmica iz tek završene sezone koje su odigrali u prethodnim klubovima. To je naročito došlo do izražaja u skoku i prilikom izvođenja slobodnih bacanja gde su gosti bili sigurniji. Prva četvrtina završena je prednošću gostiju četiri poena razlike. U drugoj četvrtini ekipa OKK Takova borbenošću i efikasnijom igrom dolazi do prednosti (21:20) na 4:30 minuta do kraja poluvremena. Međutim u završnici poluvremena, nekoliko nerealizovanih napada i primljen koš iz kontranapada u poslednjim sekundama poluvremena donelo je gostima prednost od osam poena razlike (29: 37). U trećoj četvrtini vodila se izjednačena igra gde su se poeni teško postizali na obe strane (10:10). U četvrtoj četvrtini igrači Takova daju sve od sebe da preokrenu rezultat. Kada se činilo da će u tome uspeti i da završnicu učine neizvesnom usledili su nerealizovani kontra napadi i šutevi sa distance igrača Takova, dok su gosti sa svojim iskustvom vezali tri trojke i prelomili meč u svoju korist. Četvrta četvrtina pripala je domaćem timu (14:11) ali to nije bilo dovoljno za preokret. Kod OKK Takova poenterski najviše su pružili Stanišić 14 poena, Mijailović 10, Milosavljević 8, Jovanović 7, Vujović 4. Igrač utakmice je Mladenović iz gostujuće ekipe koji je postigao 27 poena.

Činjenica je da igrači Takova nisu odigrali na nivou sa pripremnih utakmica. To nam govori da je potencijal ekipe mnogo veći od prikazanog. Izražena je želja i borbenost igrača koja će sigurno dati rezultate u narednim utakmicama. U II kolu ekipa OKK Takova je domaćin ekipi SU Hils Akademija iz Ivanjice. Utakmica je zakazana za nedelju 19 maj sa početkom u 17 h. Pozivamo Milanovčane da nam još jednom pruže podršku svojim prisustvom i navijanjem. Odužićemo se borbenošću, čvrstom igrom i nadamo se pobedom. Ljubitelji sporta posle košarkaške utakmice mogu da prate i utakmicu rukometnog kluba “Omladinac”.