sportVESTI

OKK Takovo, letnja košarkaška liga seniori III kolo, pobeda Takova

U subotu 25.05.2024. godine seniorska ekipa OKK Takova gostovala je u Valjevu ekipi “Valjevski”. Susret je odigran u okviru III kola letnje košarkaške lige RKSZS. Rezultat utakmice 64:81 (21:18, 15:24, 10:15, 15:23). Početak utakmice pripao je košarkašima Takova koji su poveli 8:0. U nastavku utakmice, mlada ekipa domaćina zaigrala je angažovanije i sa nekoliko poena iz tranzicije i trojkama preokrenula rezultat i povela u prvoj četvrtini rezultatom 21:18. U nastavku utakmice, košarkaši Takova odigrali su efikasnije i čvršće u odbrani čime su počeli da lome veoma dobar otpor domaćina. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 36:42 u korist Takova. U trećoj četvrtini ekipa Takova je sa nekoliko uigranih akcija i kontra napada došla do lakih poena i osetne prednosti. Sa druge strane domaćinima je stao šut i prednost Takova na kraju treće četvrtine iznosila je petnaest poena razlike (46:61). U drugom poluvremenu trener Filip Radivojević podelio je minutažu na celu ekipu tako da su svi igrači dali svoj doprinos pobedi rezultatom 64:81. Ekipa OKK Takova igrala je u sastavu: Boris Jovanović 18 poena, Mihailo Stanišić 14, Viktor Vujović 12, Jovan Ružičić 10, Relja Hadžić 9, Nikola Lazarević 7, Stefan Gajić 6, Stefan Mijailović 4, Martin Vujović 2, Đorđe Borovnjak 2, Miljan Roganović, Aleksa Isailović.

Naredno IV kolo počinje drugi deo letnje lige. Ekipa OKK Takova kao gost sastaje se sa ekipom KK DESPOT 2023. Termin utakmice, ponedeljak 03.06.2024. godine u 20 h hala “BREZA”. Pozivamo Milanovčane da dođu u što većem broju i da daju podršku košarkašima Takova u borbi za dalji plasman.