sport

Košarkaši Takova posustali u finišu meča

U subotu 19.10.2024. godine seniori OKK Takova gostovali su ekipi Sevojna u okviru 2. kola Druge MRL lige zapad grupa 1 B. Rezultat utakmice 86:83 (09:23, 28:17, 29:21, 20:22) u korist domaćina.

Prema rečima trenera Marka Pavletića, ekipa Takova odlično je otvorila utakmicu izuzetnom odbranom iz koje je proisteklo dosta lakih poena što je donelo prednost od 14 poena posle prve četvrtine. Domaćin u drugoj četvrtini pojačava agresivnost u odbrani, ubacuje nekoliko šuteva za tri poena i prednost Takova se na poluvremenu smanjila na tri poena. Problem sa ličnim greškama gde su tri igrača unutrašnje linije imali po tri prekršaja uticao je na dalji tok utakmice.

U nastavku, domaći igrači su nastavili da prodorima probijaju odbranu Takova, dok je u napadu izostala tečna igra koja je viđena u prvoj četvrtini. Primljenih 57 poena u drugoj i trećoj četvrtini bilo je previše, što se odrazilo na krajnji rezultat. Početkom poslednje četvrtine, Radivojević je izašao iz igre zbog pet faulova, a nedugo zatim i Krčmarević. Ipak do samog kraja utakmice rezultat je bio neizvestan gde su domaćini u poslednjim minutima sa dve trojke uspeli da odnesu pobedu.

U ekipi Takova, Mijailović je bio najefikasniji sa 17 poena, Stanišić 14, V. Vujović i M. Vujović po 13, Radivojević 11, Krčmarević 9, Jeremić 6, Ružičić, Lečić, Marković, Ilić.

Sledećeg vikenda Takovu gostuje ekipa “Mileševac” iz Prijepolja.