sport

Još jedna odlična košarkaška utakmica

U ponedeljak 03.06.2024. godine u Sportskoj hali “BREZA” seniori OKK Takova gostovali su ekipi KK “DESPOT” 2023. Rezultat utakmice 52:45 (08:07, 17:12, 16:16, 11:10) u korist ekipe KK “DESPOT 2023”.
Rukometni rezultat prve četvrtine govori koliko su obe ekipe igrale čvrsto u odbrani. Tokom druge četvrtine domaćini su posle nekoliko grešaka ekipe Takova lakim poenima održavali prednost 7-8 razlike, da bi na kraju prvog poluvremena ona iznosila 6 poena. Ponovo se desilo da ekipa Takova u treću četvrtinu uđe u sporijem ritmu tako da je sredinom trećeg perioda razlika iznosila i 12 poena. Međutim na kraju četvrtine sa nekoliko efikasnih napada ekipa Takova je smanjila prednost na 6 poena. U zadnjem periodu igre vodila se izjednačena igra gde je ekipa Takova imala priliku da potpuno anulira prednost domaćina. Međutim, nekoliko brzopletih napada igrača Takova i sa dve trojke domaćina u samom finišu utakmice rezultat je prelomljen u korist ekipe DESPOT 2023.

Foto/ OKK Takovo
Najefikasniji u ekipi Takova je bio Mihailo Stanišić 10 poena, Martin Vujović 8, Bojan Jeremić 7, Jovanović Boris 7, Viktor Vujović 5, Relja Hadžić 5, Marko Ivković 3, Nikola Lazarević, Stefan Gajić, Lazar Stojković, Nikola Dražević, Stefan Mijailović.
Kod ekipe DESPOT 2023 najefikasniji je bio Filip Pajević sa 17 poena, pratio ga je Luka Mladenović sa 13 poena.

Utakmicu je pratilo oko 250-300 gledalaca i OKK Takovo se zahvaljuje publici na pruženoj podršci.
U narednom kolu ekipa Takova gostuje ekipi SU Hils Akademija iz Ivanjice. Utakmica se igra u nedelju 9 juna 2024 godine sa početkom u 18 h.