sportVESTI

Derbi 8. kola pripao gostima

U derbiju 8. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije, Metalac je u nedelju na domaćem terenu izgubio od IMT-a rezultatom 2:1.

Od starta utakmice IMT je bio konkretniji i posle kornera u 7. minutu poveo golom Savića. Dva minuta kasnije, Metalac je zapretio preko Fićovića, a potom i Đurića. U 22. minutu Mirković je odlično reagovao posle šuta Glišića, a u 25. minutu dosuđen je penal za IMT, posle neopreznog starta mladog Lukovića. Siguran izvođač penala bio je Miloš Luković.  Igrao se 39. minut kada je Abel pokušao da sa distance ugrozi gol Kojića.

Drugo poluvreme je Metalac zaigrao dosta bolje. Maksimović je u 47. minutu imao šansu za Metalac, a potom i Abel. IMT je propustio veliku šansu u 51. minutu za 3:0. Samo minut kasnije, Bačkulja je centrirao, a Fićović postigao gol koji je dao nadu domaćim fudbalerima da mogu do preokreta. Metalac je pokušavao da dođe do boda preko Miloševa, a IMT je svoju šansu tražio u kontranapadima. U 90. minutu je Nikolić sprečio teži poraz Metalca kada je sa gol linije izbacio loptu.

Metalac je ovim porazom pao na peto mesto tabele Prve lige Srbije. U sledećem kolu gostuju ekipi Železničara iz Pančeva.